ΓΡΑΜΜΗ 6
Διάρκεια διαδρομής
* Η διάρκεια διαδρομής έχει στρογγυλοποιηθεί
ΣΤΑΣΗ | ΛΕΠΤΑ |
ΣΥΝΤΑΓΜΑ | - |
ΖΑΠΠΕΙΟ | 02 |
Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ | 05 |
ΦΙΞ | 07 |
ΚΑΣΟΜΟΥΛΗ | 09 |
ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ | 11 |
ΜΠΑΚΝΑΝΑ | 13 |
ΑΙΓΑΙΟΥ | 15 |
ΑΓΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ | 17 |
ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ | 19 |
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 21 |
ΜΗΔΕΙΑΣ - ΜΥΚΑΛΗΣ | 22 |
ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ | 23 |
ΑΧΙΛΛΕΩΣ | 24 |
ΑΜΦΙΘΕΑΣ | 26 |
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ | 27 |
ΜΟΥΣΩΝ | 29 |
ΕΔΕΜ | 32 |
ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ | 33 |
ΣΤΑΣΗ | ΛΕΠΤΑ |
ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ | - |
ΕΔΕΜ | 2 |
ΜΟΥΣΩΝ | 5 |
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ | 7 |
ΑΜΦΙΘΕΑΣ | 9 |
ΑΧΙΛΛΕΩΣ | 10 |
ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ | 12 |
ΜΗΔΕΙΑΣ - ΜΥΚΑΛΗΣ | 13 |
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 15 |
ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ | 16 |
ΑΓΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ | 18 |
ΑΙΓΑΙΟΥ | 21 |
ΜΠΑΚΝΑΝΑ | 23 |
ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ | 25 |
ΚΑΣΟΜΟΥΛΗ | 27 |
ΦΙΞ | 29 |
Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ | 30 |
ΖΑΠΠΕΙΟ | 32 |
ΣΥΝΤΑΓΜΑ | 35 |
ΓΡΑΜΜΗ 7
Η ΣΤΑ.ΣΥ. ενημερώνει το επιβατικό κοινό, ότι από την Κυριακή 10/03/2024 και για 3 μήνες τα δρομολόγια στη Γραμμή 7 του
Τραμ «Ασκληπιείο Βούλας – Αγία Τριάδα Πειραιά» θα διεξάγονται στο τμήμα Αγία Τριάδα – Καλαμάκι, λόγω εργασιών ανάπλασης στο Ελληνικό. Κατά το παραπάνω χρονικό διάστημα, θα υπάρξει διακοπή κυκλοφορίας στο τμήμα από τη στάση «Ζέφυρος» ως τη στάση «Ασκληπιείο Βούλας».
Το επιβατικό κοινό θα μπορεί να εξυπηρετηθεί από την προσωρινή κυκλική λεωφορειακή γραμμή Χ7 ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ – ΓΛΥΦΑΔΑ που θα πραγματοποιεί στάσεις επιβίβασης-αποβίβασης αντίστοιχες με τις υπάρχουσες στάσεις του ΤΡΑΜ (με αφετηρία-τέρμα επί της Μαρίνας Αλίμου, στάση «ΑΦΕΤΗΡΙΑ – ΜΑΡΙΝΑ ΑΛΙΜΟΥ» όπου και η αφετηρία της γραμμής 101) και από τις υφιστάμενες λεωφορειακές γραμμές Α1 ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΒΟΥΛΑ , Α2 ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΒΟΥΛΑ (ΜΕΣΩ Λ. ΑΜΦΙΘΕΑΣ) και σε τμήματα της διαδρομής από γραμμές που διέρχονται της λεωφόρου Ποσειδώνος όπως Β1 ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ και Β2 ΣΤ. ΣΥΓΓΡΟΥ ΦΙΞ – ΑΓ.ΚΟΣΜΑΣ (ΜΕΣΩ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗΣ) -ΚΥΚΛΙΚΗ.
Τα δρομολόγια της κυκλικής λεωφορειακής γραμμής Χ7 ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ-ΓΛΥΦΑΔΑ θα αναρτηθούν στην εφαρμογή της τηλεματικής.
Διάρκεια διαδρομής
* Η διάρκεια διαδρομής έχει στρογγυλοποιηθεί
ΣΤΑΣΗ | ΛΕΠΤΑ |
ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ | - |
ΠΛΑΤΕΙΑ ΙΠΠΟΔΑΜΕΙΑΣ | 2 |
34ου ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ | 4 |
ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ | 5 |
ΣΚΥΛΙΤΣΗ | 7 |
Σ.Ε.Φ. | 8 |
ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ | 9 |
ΜΟΣΧΑΤΟ | 11 |
ΚΑΛΛΙΘΕΑ | 12 |
ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ | 13 |
ΔΕΛΤΑ ΦΑΛΗΡΟΥ | 14 |
ΑΓΙΑ ΣΚΕΠΗ | 15 |
ΤΡΟΚΑΝΤΕΡΟ | 17 |
ΠΑΡΚΟ ΦΛΟΙΣΒΟΥ | 18 |
ΦΛΟΙΣΒΟΣ | 20 |
ΜΠΑΤΗΣ | 21 |
ΕΔΕΜ | 23 |
ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ | 25 |
ΜΑΡΙΝΑ ΑΛΙΜΟΥ | 26 |
ΚΑΛΑΜΑΚΙ | 28 |
ΖΕΦΥΡΟΣ | 29 |
ΛΟΥΤΡΑ ΑΛΙΜΟΥ | 31 |
ΕΛΛΗΝΙΚΟ | 32 |
1η ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ | 32 |
2η ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ | 33 |
ΑΓΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 35 |
ΕΛΛΗΝΩΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΩΝ | 36 |
ΚΕΝΤΡΟ ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑΣ | 37 |
ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΕΡΓΩΤΗ | 39 |
ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ | 40 |
ΠΑΛΑΙΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ | 42 |
ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΤΡΑΚΗ | 44 |
ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΕΤΑΞΑ | 46 |
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ | 47 |
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ | 49 |
ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ ΒΟΥΛΑΣ | 51 |
ΣΤΑΣΗ | ΛΕΠΤΑ |
ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ ΒΟΥΛΑΣ | - |
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ | 2 |
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΣΠΕΡΙΔΩΝ | 4 |
ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΕΤΑΞΑ | 5 |
ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΤΡΑΚΗ | 7 |
ΠΑΛΑΙΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ | 9 |
ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ | 11 |
ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΕΡΓΩΤΗ | 12 |
ΚΕΝΤΡΟ ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑΣ | 13 |
ΕΛΛΗΝΩΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΩΝ | 14 |
ΑΓΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 15 |
2η ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ | 17 |
1η ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ | 18 |
ΕΛΛΗΝΙΚΟ | 18 |
ΛΟΥΤΡΑ ΑΛΙΜΟΥ | 19 |
ΖΕΦΥΡΟΣ | 21 |
ΚΑΛΑΜΑΚΙ | 22 |
ΜΑΡΙΝΑ ΑΛΙΜΟΥ | 24 |
ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ | 25 |
ΕΔΕΜ | 27 |
ΜΠΑΤΗΣ | 29 |
ΦΛΟΙΣΒΟΣ | 30 |
ΠΑΡΚΟ ΦΛΟΙΣΒΟΥ | 31 |
ΤΡΟΚΑΝΤΕΡΟ | 33 |
ΑΓΙΑ ΣΚΕΠΗ | 34 |
ΔΕΛΤΑ ΦΑΛΗΡΟΥ | 35 |
ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ | 36 |
ΚΑΛΛΙΘΕΑ | 37 |
ΜΟΣΧΑΤΟ | 38 |
ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ | 40 |
ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ | 42 |
ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ | 44 |
ΛΑΜΠΡΑΚΗ | 48 |
ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ | 51 |
ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ | 53 |
ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ | 55 |
ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ | 57 |
ΓΡΑΜΜΗ 6 & ΓΡΑΜΜΗ 7
Συχνότητα δρομολογίων
ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ ΤΡΑΜ | ||||
ΚΑΛΑΜΑΚΙ - ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ | ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ - ΣΥΝΤΑΓΜΑ | |||
ΗΜΕΡΑ | ΩΡΑ | ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΔΙΕΛΕΥΣΗΣ | ΩΡΑ | ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΔΙΕΛΕΥΣΗΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ - ΠΕΜΠΤΗ | 05:30 - 07:00 | 12' | 05:30 - 07:00 | 12' |
07:00 - 19:00 | 12' | 07:00 - 19:00 | 9' | |
19:00 - 22:00 | 12' | 19:00 - 22:00 | 12' | |
22:00 - 00:30 | 15' | 22:00 - 00:30 | 15' | |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 05:30 - 07:00 | 12' | 05:30 - 07:00 | 12' |
07:00 - 19:00 | 12' | 07:00 - 19:00 | 9' | |
19:00 - 22:00 | 12' | 19:00 - 22:00 | 12' | |
22:00 - 00:30 | 15' | 22:00 - 00:30 | 15' | |
00:30 - 01:40 | 25' | 00:30 - 01:40 | 25' | |
ΣΑΒΒΑΤΟ | 05:30 - 07:00 | 12' | 05:30 - 07:00 | 12' |
07:00 - 19:00 | 12' | 07:00 - 19:00 | 12' | |
19:00 - 22:00 | 12' | 19:00 - 22:00 | 12' | |
22:00 - 00:30 | 15' | 22:00 - 00:30 | 15' | |
00:30 - 01:40 | 25' | 00:30 - 01:40 | 25' | |
ΚΥΡΙΑΚΗ | 05:30 - 07:00 | 12' | 05:30 - 07:00 | 12' |
07:00 - 19:00 | 12' | 07:00 - 19:00 | 12' | |
19:00 - 22:00 | 12' | 19:00 - 22:00 | 12' | |
22:00 - 00:30 | 15' | 22:00 - 00:30 | 15' |
Σημείωση: Με ανταπόκριση στην Πικροδάφνη πραγματοποιούνται τα δρομολόγια:
Καλαμάκι – Σύνταγμα
Σύνταγμα – Καλαμάκι
Αγία Τριάδα – Σύνταγμα
Σύνταγμα – Αγία Τριάδα
ΓΡΑΜΜΗ 6 & ΓΡΑΜΜΗ 7
Αναχωρήσεις
Πρώτου & Τελευταίου Συρμού
* Παρασκευή & Σάββατο
ΣΥΝΤΑΓΜΑ - ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ (Τ6) | |||
ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ | ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΜΟ | ΠΡΩΤΟ | ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ |
ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ | ΣΥΝΤΑΓΜΑ | 04:49 | 00:10 / 0:57* |
ΣΥΝΤΑΓΜΑ | ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ | 05:30 | 00:50 / 1:40* |
ΚΑΛΑΜΑΚΙ - ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ (Τ7) | |||
ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ | ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΜΟ | ΠΡΩΤΟ | ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ |
ΚΑΛΑΜΑΚΙ | ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ | 05:00 | 00:06 / 0:52* |
ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ | ΚΑΛΑΜΑΚΙ | 05:31 | 00:42 / 1:28* |
T6 + Τ7 ΜΕ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ | |||
ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ | ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΜΟ | ΠΡΩΤΟ | ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ |
ΣΥΝΤΑΓΜΑ | ΚΑΛΑΜΑΚΙ | 05:30 | 00:30 / 1:15* |
ΚΑΛΑΜΑΚΙ | ΣΥΝΤΑΓΜΑ | 05:02 | 00:06 / 0:52* |
ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ | ΣΥΝΤΑΓΜΑ | 05:31 | 23:36 / 0:22* |
ΣΥΝΤΑΓΜΑ | ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ | 05:30 | 23:24 / 0:15* |